Pages Navigation Menu

luc 39/89 zrozumieć Polskę. kredyt przez internet bez wychodzenia z domu

Outsourcing HR – zalety i korzyści z korzystania z usług zewnętrznych firm personalnych

Outsourcing HR – zalety i korzyści z korzystania z usług zewnętrznych firm personalnych

Outsourcing z zakresu HR stał się jednym z najpopularniejszych trendów wśród firm na całym świecie. Powody takiego stanu rzeczy są zróżnicowane – od chęci skupienia się na swojej dziedzinie działalności, poprzez redukcję kosztów, po osiągnięcie większej efektywności działań.

Z czym kojarzy nam się dział HR?

Dział HR (Human Resources – zasoby ludzkie) w przedsiębiorstwie odpowiada za rekrutację pracowników, zarządzaniem zatrudnieniem, szkoleniami, a także kwestie związane z polityką personalną, wynagrodzeniem, pracy zdalnej, zasiłkami zdrowotnymi i ubezpieczeniem pracowniczym. To tylko kilka z zadań, jakie przypisuje się temu działowi w firmie.

Dlaczego coraz więcej firm korzysta z outsourcingu HR?

  1. Koncentracja na działalności głównej danej firmy

Każdy biznes ma swoją dziedzinę działalności, w której jest najlepszy. Tym bardziej, jako przedsiębiorca, powinno się skupić na swojej specjalizacji, a nie przejmować całą resztą. Outsourcing działań związanych z HR pozwoli skupić się na wytwarzaniu produktów lub usług, co oznacza zwiększenie efektywności i wyników końcowych przedsiębiorstwa.

  1. Oszczędności

Przedsiębiorcy, którzy chcą oszczędzać na kosztach, często wybierają usługi zewnętrznych firm personalnych. W tym przypadku opłaty są uzależnione tylko od konkretnych usług, które otrzymujemy, dzięki czemu możemy uniknąć niepotrzebnego obciążenia kosztów stałych.

  1. Dostęp do specjalistów z dziedziny HR

Usługi outsourcingowe oferowane przez firmy personalne skupiają w jednym miejscu specjalistów z różnych dziedzin HR. Ze względu na swoje doświadczenie i wiedzę, doradzą w wyborze najlepszej strategii dla naszej firmy. Dzięki temu będziemy mogli skorzystać z najnowszych rozwiązań i dbać o nasz zespół, zgodnie z konkretnymi potrzebami.

  1. Ekonomiczne usprawnienia

Nowoczesne narzędzia informatyczne i oprogramowanie towarowo-finansowe są stosunkowo drogie. Firma outsourcingowa zawsze wykorzystuje te narzędzia, dzięki czemu koszty ponosi ona sama, a nie przedsiębiorstwo, które korzysta z usług. W ten sposób osiągamy oszczędności i unikamy inwestycji w drogie narzędzia.

  1. Utrzymywanie legalności

Obecnie, na rynku pracy panują bardzo złożone przepisy. W dziale HR muszą stać na wysokości zadania, żeby spełnić ich wymagania. Zarządzanie zatrudnieniem, tworzenie i wdrożenie polityki personalnej, zarządzanie dokumentacją związaną z pracownikami, to tylko kilka z zadań, których nie można zaniedbać, żeby nie narazić firmy na problemy z prawem. Outsourcing HR właśnie po to został stworzony, żeby zapewnić, że wykonywane są wszystkie zadania zgodnie z przepisami.

Podsumowując, outsourcing działań związanych z HR daje wiele korzyści i zalet. Osobliwie w przypadku mniejszych firm, kiedy nie opłaca się tworzyć własnego działu personalnego. Firma HR może zapewnić wiele usług takich jak: doradztwo personalne, rekrutacje, szkolenia, wynagrodzenie, raportowanie, wdrożenie programów lojalnościowych. Outsourcing HR w firmie pozostawia przedsiębiorcom więcej czasu i zasobów, którymi są w stanie zagospodarować na intensywny rozwój swojego biznesu.