Pages Navigation Menu

luc 39/89 zrozumieć Polskę. kredyt przez internet bez wychodzenia z domu

Jak zachęcić się do działania?

Jak zachęcić się do działania?

Ciągle czujesz, że mógłbyś efektywniej wykorzystywać czas w pracy lub w domu? Uważasz, że kolejne godziny przelatują Ci między palcami, a Ty nie robisz nic efektywnego? Warto pomyśleć o tym, aby zorganizować sobie kolejne dni i tygodnie. Plan działania jest najważniejszy i nie powinna mieć na niego wpływu nawet słomiana motywacja.

Co zrobić, gdy brak Ci motywacji do działania?

Jeśli człowiek jest przepracowany, zmęczony i ciągle tylko piętrzą się mu obowiązki to nie trudno o to, aby po jakimś czasie zaczął gorzej funkcjonować. Wtedy tracimy na produktywności i przechodzimy w tryb robienia tylko niezbędnych rzeczy. Warto utrzymywać odpowiedni balans między pracą a odpoczynkiem, aby nie stracić wszystkich sił. Najlepiej znaleźć sobie ciekawe hobby, które będzie nas relaksować. Motywację można zwiększyć również dzięki ustalaniu sobie konkretnych celów i nagród za ich osiągnięcie. Wiele osób zakłada, że zrobi coś w przeciągu danego tygodnia, a jeśli to się uda to na przykład w piątek zjedzą wyśmienitą kolację w restauracji, albo pójdą do kina.

Co zabiera nam cenny czas?

Dużym problemem w dzisiejszych czasach są media społecznościowe. Mnóstwo ludzi spędza za dużo czasu przeglądając profile swoich znajomych, porównując ich życie do swojego i wpędzając się w kompleksy. To powoduje, że na prawdziwe życie i realizowanie własnych celów nie starcza już czasu. Najlepiej wylogować się z wirtualnego świata i korzystać z mediów społecznościowych w bardzo ograniczonym czasie. Porównywanie się do innych powoduje, że jeśli nie mamy tego co oni, to czujemy się gorzej. Przez to zupełnie nie mamy ochoty na to, aby poprawić swój los i wpędzamy się w błędne koło słomianego zapału i błędnych decyzji.

Jeśli masz problem z motywacją musisz sam siebie zachęcać do działania, a nie ma lepszego sposobu niż dawanie sobie nagród. Nasz mózg jest tak skonstruowany, że wydziela hormony szczęścia, kiedy zrobimy dla siebie coś dobrego. W związku z tym, jeśli wynagrodzimy sobie trud prowadzący do realizacji działań będziemy chętniej wykonywać obowiązki następnym razem.