Pages Navigation Menu

luc 39/89 zrozumieć Polskę. kredyt przez internet bez wychodzenia z domu

Konto bankowe – jakie wybrać?

Konto bankowe – jakie wybrać?

Najbardziej powszechnym produktem bankowym jest zwykły rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, czyli ROR. To właśnie konto osobiste jest fundamentem korzystania z wszelkich usług finansowych takich jak gromadzenie środków, wykonywanie transakcji kartą, wypłat gotówki z bankomatów lub zlecania przelewów. Banki oferują pełen wachlarz produktów, dzięki którym każdy klient powinien odnaleźć idealną ofertę konta dla siebie.

Jak wybrać konto bankowe?

  1. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na opłaty I prowizje, czyli przede wszystkim opłaty za prowadzenie konta, korzystanie z karty oraz wypłatę gotówki z bankomatów. Przeanalizujmy ich wysokość I sprawdźmy, czy bank oferuje możliwości, które pozwolą ich uniknąć po spełnieniu konkretnych warunków aktywności na rachunku. Warto sprawdzić także koszty operacji dokonywanych w oddziale.
  2. Ważny jest również dostęp do środków na rachunku, dlatego upewnijmy się, iż w pobliżu naszego miejsca zamieszkania znajdziemy automat, z którego bezproblemowo wypłacimy gotówkę bez prowizji. Dodatkowo możemy sprawdzić ogólną dostępność bankomatów, z których także będziemy mogli skorzystać bezpłatnie. Aplikacja mobilna, która udostępni nam dostęp do konta w wybranym przez nas miejscu oraz czasie, również jest warta poświęcenia uwagi. Jeżeli zależy nam na nowoczesnym koncie, powinniśmy sprawdzić oferowane metody płatności – Blik, mobilne płatności zbliżeniowe Apple Pay oraz Google Pay.
  3. Promocje oferowane przez bank również mogą powodować wzrost atrakcyjności konta – oczywiście jeżeli związane jest to z zyskiem. Do popularnych ofert promocyjnych należą premie gotówkowe, zwroty za zakupy, czyli moneyback, różnego rodzaju vouchery, zniżki oraz nagrody rzeczowe.
  4. Oczywiście dodatkowym atutem przy wyborze konta osobistego będą dodatkowe usługi, chociaż ich obecność I przydatność jest kwestią osobistych preferencji. Bank może zaskoczyć kontem w obcej walucie, członkostwem w programie lojalnościowym lub pakietem ubezpieczeń.